Rada Osiedla 1000- lecia w Rzeszowie

 

WYDARZENIA NA OSIEDLU  2019-2021

15.08.2021

W dniu 14.08.2021 odbyła się pierwsza Spartakiada – Piknik Rodzinny Osiedla 1000- lecia. Impreza została zorganizowana przez Radę Osiedla 1000-lecia nr 11 oraz Osiedlowy Dom Kultury Osiedla 1000-lecia Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy wsparciu Estrady Rzeszowskiej. Część sportowa objęła zawody rodzinne: przeciąganie liny, bieg kelnera, bieg z ping-pongiem, wyścig z arbuzem, przerzucanie piłek, zbijak, bieg w workach. Część pokazowa obejmowała: pokazy fitness, pokazy taneczne swing. W trakcie imprezy odbył się również konkurs wiedzy o sporcie. Podczas Spartakiady można było bezpłatnie zaszczepić się przeciwko Covid-19 w namiocie Centrum Medycznego Medyk. Dla dzieci przewidziano zabawy z animatorem oraz dmuchane zjeżdżalnie. Imprezę zakończono ogłoszeniem wyników rywalizacji sportowych oraz wręczenie nagród rzeczowych i pucharów.

10.08.2021

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na Spartiakiadę dla Rodzin która odbędzie się na terenie rekreacyjnym przy ul. Podchorążych 14.08.2021 w godzinach 10:00-14:00.

 

29.01.2020

Programem zatytułowanym „Pożegnanie z kolędą” zawierającym  przypomnienie historii najważniejszych tradycji świątecznych oraz poezję, muzykę i taniec, ODK „Tysiąclecia” RSM pożegnał bożonarodzeniowy czas. Piękna scenografia, zimowe obrazy w tle, a przede wszystkim mali i duzi artyści występujący na scenie, wszystko to sprawiło, że licznie zgromadzona publiczność  poczuła jeszcze raz  niezwykłą magię Świąt Bożego Narodzenia i na długo zapamięta ten wieczór. Było pięknie i klimatycznie. Posiłkując się fragmentem wiersza   I. Krasickiego pt. „ Nowy rok” życzenia noworoczne, wszystkim wykonawcom i publiczności, złożyła Przewodnicząca RO 1000-lecia RSM Pani Krystyna Rogozińska. Warto wspomnieć, że jak zawsze w ODK, rozpiętość wiekowa wykonawców - od lat trzech po 70 plus - nie stanowiła przeszkody we wspólnym działaniu. Program wyreżyserowała kierownik ODK Halina Kostoń. Autorką scenografii jest instruktor plastyki Ewa Rogozińska.

 

09.01.2020

9 stycznia mieszkańcy Osiedla 1000-lecia uczestniczyli w „Koncercie kolęd i pastorałek” zorganizowanym przez ODK. Wykonawcami byli zespół „Kaziuki” z wokalistkami Haliną Żaki Wandą Jędrusiak, Kapela „Kmiecie” z Rzeszowa i sama publiczność. O tym kiedy i w jakich okolicznościach powstawały poszczególne utwory opowiadały: kierownik ODK Halina Kostońi instruktor plastyki Pani Ewa Baran.

 

11.12.2019

Na zaproszenie Przewodniczącej Koła Emerytów i Rencistów Pani Krystyny Rogozińskiej już 11 grudnia, ODK odwiedzili kolejni, niezwykli goście. Były to dzieci z Domu Dziecka, które wraz z opiekunami wzięły udział w świątecznym Spotkaniu Opłatkowym członków Koła Emerytów i Rencistów. Goście zaprezentowali niezwykle piękny i wzruszający program złożony z wierszy i świątecznych utworów muzycznych. Organizatorzy zaś postarali się o prezenty pod choinkę w postaci kart upominkowych dla występujących dzieci, a na konto Domu Dziecka przekazano pewną kwotę - dar serc od członków Koła. Uczestnicząca w tym spotkaniu Pani Urszula Polanowska- Dyrektor Domu Dziecka złożyła podziękowanie na ręce Przewodniczącej Koła Pani Krystyny Rogozińskiej. Podkreśliła jak duże znaczenie ma ta trwająca już kilka lat współpraca dla podopiecznych placówki, dla których świąteczna kolacja przy wspólnym stole, dzielenie się opłatkiem i życzenia, to najmilszy prezent.

 

10.12.2019

Spotkanie Opłatkowe Klubu Seniora, które odbyło się 10 grudnia miało szczególnie uroczysty charakter. Do tradycyjnej kolacji wigilijnej wraz z członkami Klubu zasiedli wyjątkowi goście; Wiceminister Sprawiedliwości RP Pan Marcin Warchoł, który w swoim wystąpieniu zapewnił, że wypełniając ministerialne obowiązki będzie pamiętał o potrzebach Seniorów oraz mieszkańców Osiedla 1000-lecia, Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Tadeusz Ferenc, któremu towarzyszyła małżonka Aleksandra, wyraził swoje uznanie dla działalności Klubu i pogratulował pięknego Jubileuszu. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba modlił się wspólnie z zebranymi, tradycyjnie pobłogosławił opłatki i złożył wszystkim najlepsze życzenia na nowy 2020 rok. Gośćmi byli także: Radny Miasta Rzeszowa Pan Bogusław Sak, Przewodnicząca Rady Osiedla 1000-lecia Pani Krystyna Rogozińska oraz Mieczysław Doskocz Przewodniczący Samorządowej Rady Osiedla 1000-lecia Nr 11. Przewodnicząca Klubu Pani Irena Walczak była główną organizatorką i gospodynią tego świątecznego spotkania podczas, którego łamano się opłatkiem, kolędowano wspólnie z chórem „Złoty liść”, wymieniano serdeczności i życzenia.

 

20.11.2019

W ostatnim czasie działalność ODK zdominowali Seniorzy. Jubileusz 40-lecia Klubu Seniora odbił się echem w rzeszowskich mediach. I nic w tym dziwnego - to była prawdziwa gala! Gośćmi byli: przedstawiciele władz miasta oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Rada Nadzorcza RSM z jej Przewodniczącym Panem Józefem Wierzbickim, Prezes Zarządu RSM Pan Zygmunt Haliniak, Proboszcz klasztoru o.o. Bernardynów, Przewodniczący Samorządowej Rady Osiedla 1000-lecia Nr 11 Pan Mieczysław Doskocz, Przewodnicząca Rady Osiedla 1000-lecia RSM Pani Krystyna Rogozińska i inni. Pani Irena Walczak - Przewodnicząca Klubu, wspierana przez kierownika ODK Halinę Kostoń, włożyła wiele trudu w przygotowanie tej uroczystości, którą brawurowo i z klasą poprowadziła. Wystąpił chór "Złoty liść", zespół "Kaziuki" dzieciaki z kółek zainteresowań z małą gwiazdą Patrycją Wsół w roli wokalistki oraz grupa dixielandowa "Ra-mol band". Zasłużeni członkowie Klubu otrzymali nagrody  za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w tym promocji Miasta Rzeszowa.

Redaktor prowadzący dział Wydarzenia: Halina Kostoń.

Zapraszamy mieszkańców do włączenia się w działalność Rady Osiedla
© 2013-2021 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl